Seminarų ciklas „Fizinė sveikata ir psichologiniai niuansai“

Renginio informacija

Data : 2019/09/18
Pradžia : 18:00 val.
Lektorius : Irena Bulotienė, Vilma Markaitytė, Margarita Radžiūnienė, Kostas Vilčiauskas, Pavelas Zachovajevas, Brigita Zachovajevienė, Kristina Zaičenkovienė
Trukmė : 24 val.
Kaina : 12/17/20/80
Vieta : Kaunas, Viešbutis "Kaunas", Laisvės al. 79.

Teoriniai – praktiniai seminarai

FIZINĖ SVEIKATA IR PSICHOLOGINIAI NIUANSAI

12 seminarų nuo 2019 m. rugsėjo mėn. 18 d. iki 2019 m. gruodžio mėn. 4 d.
Trečiadieniais

Kaunas

Tikslinė grupė

Bendrosios praktikos slaugytojas (visos profesinės kvalifikacijos), ergoterapeutas (visos profesinės kvalifikacijos), kineziterapeutas (visos profesinės kvalifikacijos), psichologas psichoterapeutas, masažuotojas (visos profesinės kvalifikacijos), medicinos gydytojas: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, gydytojas akušeris ginekologas, gydytojas chirurgas, gydytojas neurologas, gydytojas ortopedas traumatologas, gydytojas psichiatras, gydytojas vaikų chirurgas, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, psichiatras psichoterapeutas, psichoterapeutas, sporto medicinos gydytojas, šeimos gydytojas, vaikų ligų gydytojas, medicinos psichologas (visos profesinės kvalifikacijos), visuomenės sveikatos specialistas (visos profesinės kvalifikacijos).

Renginio programa

Spalis

23 d. – Kostas Vilčiauskas. Kaip fizinis aktyvumas veikia smegenų funkciją.
Plačiai žinoma kaip fizinis aktyvumas veikia griaučių – raumenų, širdies – kraujagyslių, taip pat, kvėpavimo sistemas, tačiau apie fizinio aktyvumo poveikį smegenų funkcijai dar mažai diskutuojama. Kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta smegenyse atliekant fizinius pratimus?  Kaip joga padeda gerinti atmintį? Ar bėgimo treniruotę verta įtraukti į pasiruošimą egzaminui? Kodėl puikios idėjos gimsta sporto salėje? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų ieškosime atsakymų paskaitoje.
30 d. – Vilma Markaitytė. Aromaterapijos taikymas siekiant atstatyti paciento psichologinę ir emocinę pusiausvyrą.
Aromaterapija – vienas iš seniausių metodų, padedančių atsipalaiduoti arba aktyvuoti reikalingus procesus žmogaus kūne ir prote.  Tai papildoma gydymo priemonė, kuri puikiai sąveikauja su klasikine medicina. Atlikta nemažai šiuolaikinių medicininių tyrimų, patvirtinančių aromaterapijos naudą gydant pacientus, siekiant pagerinti jų emocinę būklę prieš neišvengiamas nemalonias procedūras, slaugant ar emociškai motyvuojant gydymo metu.Paskaitos metu bus plačiau pristatyti minėti tyrimai. O taip pat aptariami konkretūs eteriniai aliejai, jų savybės, panaudojimo būdai, pateikiami receptų pavyzdžiai.

Lapkritis

06 d. – Irena Bulotienė. Proto ir kūno balansavimas dailės terapijos metodais.
Seminaras skirtas kiekvienam iš mūsų, kurie rūpinamės savo ar kitų fizine ar/ ir psichine sveikata. Pristatysiu dailės terapijos metodų naudą siekiant atstatyti kūno ir sielos harmoniją, kuri sutrinka, kai išoriniai ir vidiniai dirgikliai sutrikdo žmogaus organų veiklą,  judėjimą ar iškreipia mąstymą. Piešime ir kiekvienas asmeniškai ar grupėje kartu, pagal pateiktas interpretacijas, patyrinėsime savo piešinius. Piešinys – trumpiausias kelias  nuo proto iki širdies, tarpininkas tarp vidinio ir išorinio pasaulio, tarp ligos ir sveikatos, pagalbininkas tarp to kas esu ir manau esantis.
13 d. – doc. dr. Pavelas Zachovajevas. Darnaus žmogaus organizmo funkcionavimo svarbūs veiksniai.
Darnaus žmogaus organizmo funkcionavimo svarbūs veiksniai. Visų organizmo sistemų pagrindinės funkcijos ir sąryšis tarp jų. Kas gerina ir kas blogina tarpusavio sistemų darnią veiklą?
20 d. – dr. Brigita Zachovajevienė. Limfinės sistemos sutrikimai: nuo patinusių kojų vakarais iki onkologinių susirgimų.
Limfinės sistemos sutrikimai: nuo patinusių kojų vakarais iki onkologinių susirgimų. Limfinės sistemos mechaniniai ir dinaminiai sutrikimai. Edemos ir limfoedemos skirtumai ir sprendimo būdai namų sąlygomis.
27 d. – dr. Margarita Radžiūnienė. Fizinis aktyvumas ir sveikata: nuo ko pradėti, kaip ir kokį krūvį pasirinkti, krūvio sekimas.
Rekomenduojamas fizinis aktyvumas įvairioms amžiaus grupėms. Širdies susitraukimų dažnis – geriausias tinkamo fizinio krūvio pasirinkimo rodiklis. Širdies susitraukimų dažnio stebėjimo prietaisai. Fizinis aktyvumas ir svorio korekcija.

Gruodis

04 d. – doc. dr. Pavelas Zachovajevas. Kitoks požiūris į virškinimo sistemos organų funkcionavimą: tarpusavio ryšiai ir jų svarba.
Virškinimo sistemos analizė: skirstymas (traktas, organas ir virškinimo liaukos), jų sandara, paskirtis bei  funkcijų ypatumai. Virškinimo ir kitų kvėpavimo sistemų sąsajos (kvėpavimo, nervų, belatakių liaukų ir kt.). Pagrindinės (Rytų ir Vakarų) valgymo taisyklės.  Virškinimo sistemos sąsaja su kitais organais pagal paros laiką (aktyvumo minimumas ir maksimumas).

Lektoriai:

Doc. Dr. Kristina Zaičenkovienė
Biomedicinos mokslų daktarė, LSU treniravimo mokslų katedros docentė, Pilates studijos “Pilates house” įkūrėja, daugiau nei 20 m. dirbanti sveikatinimo ir treniravimo srityse. Sertifikuota tarptautinės Body Control Pilateso mokyklos (Londonas) pratimų ant kilimėlio ir Pilateso su treniruokliais Reformer, bei Europos Fitneso mokyklos (European Fitness School – Advanced Pilates Trainer) Pilates mokytoja. Įgijusi  daugelį sertifikatų Pilates metodo su įranga : “Cadillac”, “Wundar chair“, Klasikinių pratimų ant kilimėlio, su Thera band kamuoliukais, nugaros anatomijos ir kt., eREPS (Europinio lygio kvalifikacijos reikalavimus atitinkantis treneris) narė, daugkartinė įvairių konfencijų Lietuvoje prezenterė, turinti Lietuvos aerobikos federacijos trenerio/instruktoriaus pažymėjimą. Skaitanti paskaitas ir vedanti pratybas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio universitetuose, bei pristatanti mokslinius pranešimus tarptautinėse konferencijose, dalyvaujanti įvairiuose projektuose, kuriuose dalijasi savo patirtimi ir žiniomis. Yra 4 studijų knygų bendraautorė, „Pilateso mankšta“ vadovėlio autorė, bei pirmoji įrašiusi 4 Pilateso mankštos dvd lietuvių kalba.
Doc. Dr. Pavelas Zachovajevas
Biomedicinos mokslų daktaras, bendrosios medicinos gydytojas. Dėsto Lietuvos sporto universitete bei Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokykloje. 1998 m. apgynė disertaciją tema: „Raumenų mažų dažnių nuovargis atliekant fizinius pratimus maksimaliu intensyvumu“. 2001 m. suteiktas docento pedagoginis vardas. Stažavosi Belgijos ir Vokietijos universitetuose. Rengia mokslinius straipsnius Lietuvos ir užsienio cituojamuose žurnaluose. Eilės vadovėlių autorius ir bendraautorius. Studijuoja taikomąją kineziologiją bei psichokineziologiją. Lietuvos Bushido federacijos gydytojas-konsultantas. Domisi raumenų, raumenų funkcinių grupių ir raumenų grandžių disbalansais bei organizmo funkciniais ryšiais. Dirba privačiai funkcinės medicinos klinikoje „Fiziomedika LT“.
Dr. Brigita Zachovajevienė
Biomedicinos mokslų daktarė, kineziterapijos magistrė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorė. Baigusi tarptautinius Lietuvos-Danijos vyriausybių organizuotus mokymo kursus (1130 val.); baigusi tarptautinius Bobath kursus (145 val.), tarptautinius PNF metodikos kursus (75 val.). Apgynus disertaciją tema „Dubens dugno, diafragmos ir liemens raumenų funkcinių ryšių ir jų kaitos įvertinimas vyrams po radikalios prostatektomijos“. Studijuoja taikomąją kineziologiją bei psichokineziologiją. Dėsto Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos mokykloje. Rengia mokslinius straipsnius Lietuvos ir užsienio cituojamuose žurnaluose. Specializuojasi šiose srityse: moterų ir vyrų šlapimo nelaikymas, ūmūs nugaros skausmai, funkciniai raumenų ryšiai ir jų disbalansas. Dirba privačiai funkcinės medicinos klinikoje „Fiziomedika LT“.
Dr. Margarita Radžiūnienė
Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo reabilitacijos bakalauro ir magistro kvalifikacinį laipsnį, kineziterapeuto kvalifikaciją. 2016 metais apgynė biomedicinos srities daktaro disertaciją „Motorikos pokyčiai kūdikystėje ir vaikystėje, taikant pagal amžių adaptuotą judesių mokymą“. Kūdikių ir vaikų kineziterapijos specialistė, knygų „Kūdikių kineziterapija“ ir „Kūdikių ir vaikų kineziterapija. Mankšta vandenyje“ autorė. Šiaurietiško ėjimo instruktorė. Domisi sveika gyvensena, subalansuota mityba, nuolat tobulinasi profesionaliuose Lietuvos bei užsienio specialistų kursuose, gilina teorines ir praktines žinias kūdikių ir vaikų kineziterapijos srityje.
Irena Bulotienė
Penkerių metų podiplominių geštalt psichologijos studijų absolventė, eneagramos (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, sertifikuota meno terapijos metodų, skirtų psichologiniam konsultavimui socialiniame – pedagoginiame darbe ir sveikatos apsaugos srityje specialistė, konsultuojanti individualiai kaip psichologinio pobūdžio ir dailės terapijos konsultantė, vedanti meno terapijos metodais paremtus savęs ir savo kūno pažinimo užsiėmimus, suteikiančius galimybę suprasti psichologinę fizinių ligų kilmę ir rasti galimus būdus jas įveikti.
Vilma Markaitytė
Aromaterapeutė – lektorė. Ilgametė aromaterapijos konsultantė. Pacifik Institute of Aromatherapy absolventė, žinias gilinusi  The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy. Lietuvos Aromaterapeutų asociacijos tikroji narė. Tarptautinį sertifikatą įgijusi masažuotoja, aromaterapinio masažo praktikė. Holistinės medicinos principų ir metodų šalininkė.
Kostas Vilčiauskas
Kineziterapeutas, asmeninis treneris, lektorius. Interesų  sritis – sveikatingumo, sporto, fizinio aktyvumo tematikos.

Svarbu!!!

Programa registruota medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje METAS. Pažymėjimai tinkami licencijoms gauti. Dalyvavus visuose 12 seminarų bus išduodami 24 val. pažymėjimai.
Pažymėjimai išduodami tik dalyvaujant visuose 12 seminarų!!!

Datos: 12 seminarų ciklas nuo 2019 m. rugsėjo mėn. 18 d., kiekvieną trečiadienį.
Laikai: kiekvieną trečiadienį, 18.00–19:30 val. (dalyvių registracija 17.30–18.00 val.).
Vieta: Viešbutis “Kaunas Hotel” (Laisvės alėja 79, Kaunas).
Kaina: Dalyvaujant viename seminare ir užsiregistravus bei mokant likus 2 dienoms iki seminaro – kaina asmeniui 12 Eur., porai (dalyvaujant 2 asmenims) – 17 eur. Renginio dieną mokant grynais – kaina asmeniui 20 Eur.
Informacija: Tel.: +370 617 77 877
Apmokama pavedimu:
(pilna kaina)
VšĮ    „Kineziterapijos akademija“
į.k.    303246056
a/s    LT537300010138355925
Bankas:      Swedbank
Mokėjimo paskirtis „Fizinė sveikatai ir psichologiniai niuansai (nurodykite datas (ą) kuriose paskaitose dalyvaujate).

Atlikus registraciją gausite patvirtinimą į nurodytą elektroninį paštą. Prašome atidžiai peržiūrėti ar nurodėte teisingą elektroninį paštą (negavus patvirtinimo, patikrinkite „spam“, šlamšto skiltį arba kreipkitės nurodytais kontaktais). Nedalyvaujant, pinigai negrąžinami. Panaudoti kitam seminarui NĖRA galimybės.

Nesumokėjus laiku, antrą kartą registruotis nereikia, rasime Jūsų registraciją archyve.

REGISTRACIJA

Dalyvio vardas

Dalyvio Pavardė

Nurodykite antro asmens pavardę ir vardą (dalyvaujant dviese)

Dalyvio telefono nr.

Dalyvio el. pašto adresas

Ar sąskaita faktūra turi būti išrašyta įmonei?

Jei sąskaita ne įmonei, pildykite savo duomenis

Dalyvio/įmonės adresas (miestas, gatvė, namo ir buto nr.)

Dalyvio gimimo data (m.mėn.d)/Įmonės kodas

Įmonės pavadinimas (jei sąskaita fiziniam asmeniui, palikite tuščią langelį)

PVM įmokos kodas (jei sąskaita fiziniam asmeniui, palikite tuščią langelį)

Įmonės el. pašto adresas (jei sąskaita fiziniam asmeniui, palikite tuščią langelį)

Pasirinkite paskaitas, kuriose dalyvausite

2019m. spalio mėn. 16 d. Kūno įvaizdis – visuomesnės spaudimas ar meilė sau?2019m. spalio mėn. 23 d.Kaip fizinis aktyvumas veikia smegenų funkciją.2019m. spalio mėn. 30 d. Aromaterapijos taikymas siekiant atstatyti paciento psichologinę ir emocinę pusiausvyrą.2019m. lapkričio mėn. 06 d. Proto ir kūno balansavimas dailės terapijos metodais.2019m. lapkričio mėn. 13 d. Darnaus žmogaus organizmo funkcionavimo svarbūs veiksniai2019m. lapkričio mėn. 20 d. Limfinės sistemos sutrikimai: nuo patinusių kojų vakarais iki onkologinių susirgimų.2019m. lapkričio mėn. 27 d. Fizinis aktyvumas ir sveikata: nuo ko pradėti, kaip ir kokį krūvį pasirinkti, krūvio sekimas.2019m. gruodžio mėn. 04 d. Kitoks požiūris į virškinimo sistemos organų funkcionavimą: tarpusavio ryšiai ir jų svarba.

Komentaras

Sutinku su VšĮ "Kineziterapijos akademija" sąlygomis ir taisyklėmis

Įveskite raides ir skaičius esančius žemiau
captcha