Renginio informacija
Data : 2019/11/09
Pradžia : 10:00 val. (registracija nuo 9:30 val.)
Lektorius : dr. Laima Sapežinskienė, Daina Milikauskienė
Trukmė : 7 val.
Kaina : 119/130
Vieta : Raudondvario pl. 101A, El Tango Club Espacio Cultural
Pradžia : 10:00 val. (registracija nuo 9:30 val.)
Lektorius : dr. Laima Sapežinskienė, Daina Milikauskienė
Trukmė : 7 val.
Kaina : 119/130
Vieta : Raudondvario pl. 101A, El Tango Club Espacio Cultural
Teorinis – praktinis seminaras
ŠOKIO IR JUDESIO TERAPIJA, TAIKANT ARGENTINIETIŠKO TANGO ELEMENTUS: KINESTETINIS IR KAPTINIS PRISILIETIMAS
2019 m. lapkričio mėn. 9 d.
Kaunas
Tikslinė grupė
Ergoterapeutas (visos profesinės kvalifikacijos); kineziterapeutas (visos profesinės kvalifikacijos); kita: meno terapeutas, psichologas psichoterapeutas, socialinis darbuotojas, logoterapeutas (visos profesinės kvalifikacijos), medicinos gydytojas: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, gydytojas psichiatras, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, psichiatras psichoterapeutas, psichoterapeutas, visuomenės sveikatos specialistas (visos profesinės kvalifikacijos)
Programos tikslas
Susipažindinti su kinestetinio ir haptinio prisilietimo, taikant Argentinietiško tango elementus, metodika individualioje ar poros / grupės šokio judesio terapijoje. Įgyti įgūdžių ir gebėti taikyti šią metodiką, dirbant su įvairaus amžiaus klientais, pacientais kineziterapijoje, ergoterapijoje, psichoterapijoje, reabilitacijoje ir socialiniame darbe.
Uždaviniai:
Susipažinti su šokio ir judesio terapijos (toliau ŠJT) pagrindais, suvokimo, judant, bei kinestetinio ir kaptinio prisilietimo sąvokomis.
Susipažinti ir įgyti įgūdžių, kaip dalyviai galėtų apjungti savo turimus gebėjimus ir patirtį su kūdybiniu ŠJT metodikos taikymu individualiame ar poros / grupės darbe kineziterapijoje, ergoterapijoje, psichoterapijoje, reabilitacijoje ar socialiniame darbe.
Supažindinti su Argentinietiško tango elementų taikymu šokio ir judesio terapijoje individualiai ir poroms / grupėms.
Įgyjamos žinios, įgūdžiai
Dalyviai įgis žinių apie šokio ir judesio praktinį taikymą individualiai, porai ar grupėje. Dalyviai įgis įgūdžių, kaip taikyti kinestetinio ir haptinio prisilietimo intervencijas ir naudoti Argentinietiško tango elementus, dirbant su įvairaus amžiaus klientais, pacientais kineziterapijoje ergoterapijoje, psichoterapijoje reabilitacijoje ir socialiniame darbe.
Renginio programa
Teorinė dalis
Šokio ir judesio terapijos (toliau, ŠJT) pagrindai bei kinestetinio ir haptinio prisilietimo sąvokos. (Prisilietimas apibrėžiamas kaip aktyvus daugiasensorinės sistemos požymis. Suvokimas – geštalto psichoterapijos ir fenomenologiniu požiūriu. Subalansuota galia yra asmens su kitais ir poros santykių pagrindas. Asmens, poros poliariškumų, skirtumų radimas. Dialogas ir nelinijinis poros santykių modelis (motinos / kūdikio – vaiko santykis (pagal Fogel et al., 2006; Winnicott, 2009). Neuroplastiškumo suvokimas ir reikšmė poros santykių vystyme. Žaidimas ir realybė poros santykių vystyme. (Savęs atradimas kūrybinio eksperimento metu (anot Winnicott’o „žaidimo“ metu, Lenormand, 2018). Realaus ir idealaus santykio apjungimas – asmens (aš ir kiti) poros (aš ir kitas) santykių dramos, varžybų bei konflikto nutraukimas ar užbaigimas. Eksperimentinio patyrimo / kontakto geštaltinis aiškinimas per kontakto bangą).
Argentinietiško tango (toliau AT) elementų taikymas šokio ir judesio terapijoje individualiai ir poroms / grupėms. (Kinestetinis / haptinis prisilietimo ugdymas per AT gali mažinti asmens nerimą, baimingumą, depresiškumą, paveikti asmens su kitais bei poros socialinius ir psichologinius santykius, ypač, esant kriziniame santykių laikotarpyje. AT intervencijos skirtos padėti pereiti iš kentėjimo trajektorijos į kūrybinę savo gyvenimo kūrimo (sąmoningumo) trajektoriją. Metodika: kinestetinio ir haptinio prisilietimo intervencijos, taikant AT elementus, asmens ar poros santykių vystymui. Tuo tikslu metodologiškai, parenkami haptinio suvokimo naudojamoms procedūroms atitikmenys, pagal AT ugdomuosius pratimus (pateikiamus lentelėje).
Praktinė dalis
Šokio ir judesio terapijos pradinės intervencijos individualiai bei poroms, grupėms (Vaikščiojimo, ribų nustatymo / pajautimo; veidrodinio atspindžio intervencijos).
Kinestetinė ir haptinė intervencijos, taikant Argentinietiško tango elementus šokio ir judesio terapijoje individualiai ir poroms / grupėms (Cabeseo. Mirada. Pirmiausia susitinka žvilgsnis. Poroje – liesti ir reaguoti į lietimąsi. Ašis individualiai, poroje: pagarba partnerio ašiai. Susikabinimas: stabilumas, pasitikėjimas, bendra ašis. Adaptacija poroje, prisitaikymas prie partnerio. Vedimas – sekimas.)
Lektoriai
Dr. LAIMA SAPEŽINSKIENĖ
Lektorė yra mokslo darbuotoja, suteiktas socialinių mokslų (organizacijų sociologijos) daktarės laipsnis nuo 2006 metų ir socialinės rūpybos (su gretutine psichologijos specialybe) magistro laipsnis nuo 2000 metų. Kvalifikuota tyrėja, dėstytoja ir psichoterapeutė bei supervizorė (Geštalto psichoterapijos kryptis). Ilgametė patirtis, teikiant psichoterapines ir socialinio darbo paslaugas asmenims (vaikams, paaugliams, suaugusiems bei vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems), turintiems fizinių bei psichikos sveikatos problemų ir esantiems skirtinguose socialiniuose kontekstuose – mokyklose, kolegijose, verslo organizacijose, universitetuose, ligoninėse, namuose. Lektorė vystė geštalto psichoterapijos metodiką ir praktiką bei integravo šokį ir judesį į terapines sesijas. Nuo 1995 metų organizavo pirmąsias šokio ir judesio psichoterapijos (ŠJP) individualias ir grupines sesijas sveikatos priežiūros sistemoje bei dėstė geštalto psichoterapiją, ŠJP ir Meno terapiją LSMU Slaugos ir Visuomenės sveikatos fakultetuose, Klaipėdos universitete, Reabilitacijos katedroje gydytojams reabilitologams, psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams, kineziterapeutams, ergoterapeutams ir kitiems. Šiuo metu vysto klinikines ŠJP intervencijas LSMU Neuromokslų instituto klinikoje, Streso ligų skyriuje ir privačioje psichoterapinėje praktikoje. Sertifikuota geštalto psichoterapeutė ir Lietuvos geštalto asociacijos ir Europos geštalto asociacijos tikroji narė. Laimos Sapežinskienės mokslinių interesų sritys: dalyvavimas mokslinių tyrimų projektuose, susijusiuose su trauminių patyrimų ir psichosomatinių sveikatos problemų tyrinėjimu, psichoterapijos bei šokio judesio psichoterapijos veiksmingumo, organizacinių pokyčių komandos ir organizacijos organizacinės kaitos tyrimais. Dirba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Medicinos akademijos, Neuromokslų institute, Elgesio medicinos laboratorijoje.
DAINA MILIKAUSKIENĖ
Turi didelę patirtį taikant šokį psichoterapijoje. Geštalto praktikė. 1995 m. baigė psichoterapinio darbo su individais programą, 1996 m. – psichoterapinio darbo su grupėmis podiplominių studijų programą Kauno geštalto studijų centre. Nuo 2009 m. yra Lietuvos geštalto asociacijos tikroji narė. Nuo 1997 m. įjungia šokį ir judesį į savo psichoterapinę praktiką ir dirba su individais ir grupėmis (vaikais, suaugusiais, pagyvenusiais ir senais žmonėmis) ir remiasi ilgamete savo, kaip šokėjos ir šokių trenerės, patirtimi. Jau nuo 1984 metų mokė vaikus šokio pagrindų R.Motiejūno pramoginių šokių mokykloje. Ir toliau tęsė šokių trenerės praktiką L.Sapežinskienės šokių mokykloje „Lux“. Daina Milikauskienė yra tarptautinės klasės sportinių šokių šokėja ir trenerė. Nuo vaikystės šoko sportinius šokius pas tokius žymiausius Lietuvos ir užsienio trenerius Leopoldą Šeniauską, Jūratę ir Česlovą Norvaišas, Olgą ir Genadijų Gunko. Vėliau mokėsi argentinietiško tango pas Brigitą ir Carlos Rodriguez, Ricky Barrios, Alejandra Mantinan, Humberto Pouchulu, Ariel Ramirez, salsą bačatą – pas Donatą Chlebinską. Jos interesų sritis yra tyrinėti šokio edukacijos ir terapijos efektyvumą, rašyti straipsnius, dalyvauti konferencijose. Organizavo keletą šokio edukacijos ir šokio psichoterapijos seminarų (Argentinietiško tango socialiniuose šokiuose ir šokio judesio terapijoje. Seminaras skirtas šeimoms, poroms. 2008 m. Anykščiai, Svajonių dvaras. Argentinietiško tango taikymas geštalto psichoterapijoje ir šokio judesio terapijoje. 2009 m. Lietuvos geštalto asociacija, Kauno geštalto studijų centras). Didelis kūrybiškumas ir išvystytas emocinis intelektas padėjo Dainai sportinių šokių treniravimo metu ne tik mokyti sportinio šokio, bet ir vesti psichoedukacijos užsiėmimus, taikant šokio judesio terapijos elementus šokančioms poroms ir jų tėvams. Nuo 2005 metų Daina viena iš pirmųjų drauge su kolegomis pradeda vesti pirmąsias mišrias šokio judesio psichoterapijos grupes suaugusiems (neturintiems sveikatos sutrikimų ir tiems, kuriems diagnozuoti sveikatos sutrikimai) Kauno mieste.
Svarbu!
Programa registruota medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje METAS. Pažymėjimai tinkami licencijoms gauti. Dalyvavus visose dalyse bus išduodami 80 val. pažymėjimai.
Data: 2019 m. lapkričio 9 d.
Laikai: šeštadieniais 9.30–15.30 val. (dalyvių registracija nuo 9.15 val. ).
Vieta: Raudondvario pl. 101A, El Tango Club Espacio Cultural
Kaina: 119 Eur. Nuo 2019 m. spalio 31 d. – 130 Eur.
Į kainą įskaičiuota: dalijamoji medžiaga, naudojimasis priemonėmis, užkandžiai ir kava pertraukėlių metu, pietūs, dalyvio pažymėjimas (8 val.).
Informacija: Tel.: +370 617 77 877
Pastaba: Turėti patogią aprangą ir avalynę. Daugiau informacijos atsiųsime gavę apmokėjimą.
Apmokama pavedimu:(pilna kaina) | VšĮ „Kineziterapijos akademija“į.k. 303246056a/s LT537300010138355925Bankas: SwedbankMokėjimo paskirtis „Šokio ir judesio psichoterapija“ |